• Воскресенье 22.05.2022
  • Харьков +12.25°С
  • USD 29.25
  • EUR 30.77

Українські волонтери роблять замовлення для ЗСУ вже на вересень — Притула

Интервью   
Українські волонтери роблять замовлення для ЗСУ вже на вересень — Притула

Український громадський та політичний діяч, актор та шоумен Сергій Притула розповів кореспонденту МГ «Об’єктив» про потреби Збройних сил України.  

Сергій Притула продовжує активно волонтерити. Каже, нині, окрім важкого озброєння, транспорту, засобів захисту тощо, нашим військовим необхідно надати перевагу над ворогом у сфері сучасних технологій. Наприклад, армії не вистачає потужних безпілотників.

“Це комплекси БПЛА глибинної розвідки. Якщо, умовно кажучи, квадрокоптери дають можливість проводити розвідку на коротких дистанціях або коригувати роботу мінометних підрозділів чи ближньої артилерії, то для того, щоб краще розуміти, що відбувається у глибокому тилу ворога (80-100 км), нам катастрофічно не вистачає БПЛА подібного класу”, — розповідає Притула.

І додає: більшу частину необхідних БПЛА, які були в Україні, викупили ще до початку широкомасштабного вторгнення. 

“Зазвичай це робили великі фонди, тому що ми були тими людьми, які контактували з виробниками безпосередньо. Я особисто купив у попередні роки багато БПЛА “Лелека-100”, я бував на виробництві у Дніпрі. Ми контактували тут, у Києві, з компанією, яка виробляє неймовірно потужні БПЛА PD-1 і PD-2. Друга PD-ха — це взагалі те, на що наші хлопці моляться. Те, що у них залишалося, вони нам віддали, і ми після цього почали рисачити по Європі в пошуках того, що є там. В одній із країн ми викупили три БПЛА загальною вартістю майже у мільйон доларів. Після спілкування з вами я поїду дивитись на випробування цього БПЛА”.  

Притула та безпілотник

Ще одна потреба — засоби захищеного зв’язку, а також тепловізійна та нічна оптика. 

“Звичайно, не кожному бійцеві потрібена Motorola вартістю 600-800 доларів за одну рацію. Але є підрозділи, яким це катастрофічно необхідно. Ми зараз допомагаємо точково закривати ці потреби. І також тепловізійна і нічна оптика високого класу. Там, де ми маємо перевагу у технологіях, — там ми маємо перемоги. Тобто на тій ділянці фронту, де у нас є далекобійна артилерія краща, ніж у росіян — ми можемо краще працювати. Якщо у нашої розвідувально-диверсійної групи є бінокуляр, який кріпиться на шолом високої якості (8000-10 000 доларів) — це дає можливість бачити далі і побачити ворога швидше, ніж ворог побачить тебе”, — каже волонтер.  

Щодо питання про пожертвування громадян на потреби армії та волонтерський рух Сергій Притула висловився наступним чином: «Ми розуміємо, що з часом буде зменшуватися і волонтерський рух, і фінансова підтримка. Але тут немає нічого такого, чого б ми не переживали після 2014 року. Я думаю, що у межах 2-3 місяців у нас буде закрито питання бронежилетів, шоломів, амуніції й велика кількість тих людей, які волонтерять зараз і намагаються закривати саме такі потреби, повернуться до звичного життя, і далі будуть волонетрити ті, хто має змогу займатися крупнішими та вартісними закупівлями”. 

Читайте також: Харківські «перекупи» постачають машинами українську армію

Тому, продовжує Притула, почали здійснювати проплати на кілька місяців вперед. Це дозволяє постачати допомогу ЗСУ регулярно, незалежно від “хвиль” фінансових донацій.

“Звичайно, це звучить трохи страшно, коли ти робиш проплату на мільйон доларів, а тобі кажуть: воно прийде через два місяці. Це тобі постійно на мозок капає — як це я маю пояснити людям, що я такі великі гроші плачу, а воно аж через 2 місяці прийде, коли мене роздирають з усіх сторін, бо треба все і зараз. Але потім проходить час, і от зараз нам пришло 75 дронів, більшість з яких з тепловізійною оптикою, — пояснює шоумен та волонтер. — Ця проплата була здійснена півтора місяці тому. У травні прийде ще 200 дронів і один БПЛА, за які ми заплатили ще в кінці березня. Зараз ми вже зробили проплати БПЛА і частини оптики, розуміючи, що вони прийдуть в червні-липні. Я знаю колег, які вже контрактують з огляду на серпень і вересень. Вибачте, будь ласка, я не вмію бути таким заспокійливим, як, можливо, хтось, хто з’являється у медіапросторі, але це довга історія і ми маємо розуміти, що армія має бути забезпечена”.  

Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:

присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook  Instagram  Telegram  Viber 

подписывайтесь на канал в Youtube

смотрите Телеканал Simon

Автор: Артем Листопад

Вы читали новость: «Українські волонтери роблять замовлення для ЗСУ вже на вересень — Притула»; из категории Интервью на сайте харьковской телерадиокомпании «Simon»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Категории: Интервью, Общество, Украина; Теги: , , , ;
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 26 апреля 2022 в 19:47;
  • Корреспондент Артем Листопад в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Українські волонтери роблять замовлення для ЗСУ вже на вересень — Притула".

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или написать нам в Телеграм.