Березень 2025-го в Харкові та області став найтеплішим за час спостережень
Цьогорічний березень став найтеплішим за весь період метеорологічних спостережень (з 1945 року).
Підсумки першого місяця весни підбив Регіональний центр із гідрометеорології. Згідно з його висновками, умови для вегетації озимих зернових, посіву та раннього розвитку ярих зернових та зернобобових були переважно сприятливими.
Синоптики нагадали, що середньодобова температура перейшла через +5 градусів 5-6 березня, і на території області розпочався вегетаційний період – майже на місяць раніше від середніх багаторічних значень.
Читайте також: Як вплинули на озимі перепади температур у середині березня
Відновлення активного росту озимої пшениці спостерігали з 10 березня. На кінець місяця на більшості посівних площ вона перебувала у хорошому, місцями задовільному стані. Протягом третьої декади березня господарства області сіяли ярий ячмінь та горох.
Дощі, які пройшли в останній день місяця, суттєво покращили зволоження ґрунту.
Нагадаємо, температурні рекорди фіксували в Харкові та області 8, 12, 13, 14, 15 та 16 березня.




