Воїн із Харківщини повернувся додому в межах сьогоднішнього обміну полоненими
Серед військовослужбовців віком до 25 років, яких сьогодні повернули в Україну з російського полону, — один мешканець Харківщини.
Як повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов, це житель Ізюмського району.
24-річний Євгеній Шабленко був у полоні з березня 2022 року, розповіли в Ізюмській міській військовій адміністрації.
“Після тривалої неволі, катувань і невизначеності наш захисник ступив на рідну землю. Він вижив, вистояв… Ця родина не втрачала віри і чекала своє дитя понад три роки.. Окрім батька та матері, всіх рідних і друзів, на нього чекала і його сестра-двійняшка, яка весь цей тяжкий і довгий час була підтримкою і розрадою для батьків”, – йдеться в публікації.
За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, сьогодні розпочався обмін полоненими в межах домовленостей у Стамбулі. Додому повертається перша група звільнених військових віком до 25 років.
Це представники Військово-морських сил, Сухопутних військ, Сил ТрО, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Прикордонної служби, Нацгвардії та Державної спеціальної служби транспорту. Серед визволених військових є оборонці Маріуполя, які провели у неволі понад три роки.
“Це лише перша частина масштабного обміну, який триватиме в межах досягнутих домовленостей. Цей обмін стосується окремих категорій військовополонених, зокрема віком до 25 років, важкопоранених та тяжкохворих бранців”, – розповіли у Координаційному штабі.





