• Среда 24.07.2019
  • Харьков +23°С
  • USD 25.63
  • EUR 28.64

У Харкові вшанували пам’ять жертв Голодомору (відео)

Общество    2169
У Харкові вшанували пам’ять жертв Голодомору (відео)

На Меморіальному комплексі поклали квіти та відкрили музей.

На Меморіальному комплексі жертв голодомору — школярі, волонтери, духовенство та чиновники. Харків’яни пришли вшанувати пам’ять жертв геноциду українського народу 1932-1933 років. Десятикласниця Сніжана принесла хліб та цукерки.

Сніжана, учениця 10 класу Харківської спеціалізованої школи №62

Мы помним нашу историю, что люди некоторые пострадали, семьи. Очень много украинцев из-за этого погибло. Мы пришли помянуть.

Надія, вчителька

Я пам’ятаю, коли ще вчилась у школі, ми читали книжку про голодомор. Я тоді так і не змогла цю книжку дочитати, тому що це було дуже жахливо. Я, коли читаю, завжди собі це уявляю. Коли я це уявляю, мені стає не зовсім приємно і я починаю плакати.

На Меморіальному комплексі відкрили Музей пам’яті жертв голодомору. Експозицію присвячено подіям трьох голодоморів: 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років. Тут можна побачити щоденники мешканців регіону, які пережили трагічні події, посуд, рушники, одяг та предмети побуту.

Анатолій Бабічев, заступник голови ХОДА

Область дуже серйозно готувалась до вшанування загиблих. За різними оцінками близько 15 мильйонів українців померли саме за три голодомори. Тому сьогодні ми відкриваємо музей пам’яті жертв голодоморів.

До музею також передали «Національну книгу пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні. Харківська область». Це друге видання, перше опублікували 10 років тому, розповідає віце-губернатор Михайло Черняк.

Михайло Черняк, заступник голови ХОДА

Тут згадані прізвища людей, які загинули, тут є документи, тобто це цікаве дуже видання. Воно об’ємне, історичне, тобто це задокументований факт найстрашнішого голодомору, який був на Харківщині.

Книгу передадуть до навчальних закладів та бібліотек області. Статистика щодо загиблих під час голодомору постійно оновлюється, наголошує віце-губернатор. За останньою інформацією, в межах сучасної території Харківщини загинули понад 120 тисяч людей.

Автор: Юлія Бєділо
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.