• Понедельник 19.08.2019
  • Харьков +22°С
  • USD 25.14
  • EUR 27.85

Харківський авіазавод може отримати держзамовлення на виробництво літаків АН-74 (відео)

Общество    995
Харківський авіазавод може отримати держзамовлення на виробництво літаків АН-74 (відео)

МВС планує закупити 13 літаків у Харківського авіаційного заводу для Національної Гвардії і Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Про це під час візиту на підприємство повідомив очільник міністерства Арсен Аваков. Вже розроблена програма закупівлі вітчизняної авіатехніки, розрахована на 5 років. Серед літаків — два АН-74 виробництва ХАЗу. Вартість однієї машини становить близько 30 мільйонів доларів.

Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України

Первые две машины, которые сейчас находятся здесь, в значительной степени готовности. Мы рассматриваем, чтобы подписать соответствующие документы в ближайшие 1,5-2 месяца. И весной начать финансирование этой программы. 

У перспективі в рамках контракту між МВС та концерном «Укроборонпром» харківське підприємство зможе взяти участь у виробництві 10 літаків АН-178 . Також задіють завод «Антонов». Питання відновлення виробництва обговорили за участі голови області Юлії Світличної. Вона підкреслила, що для розвитку промисловості велике значення мають саме державні замовлення.

Юлія Світлична, голова ХОДА
 Спираючись на державну підтримку, підприємство може розраховувати на новий подих кисню. Ми знаємо, що тільки розвиток промисловості надасть вагому і дієву підтримку кожному, хто хоче розвивати бізнес, кожному, хто хоче досягати фінансових результатів. 

Олександр Пащенко, заступник гендиректора з авіабудування концерну «Укроборонпром»
 Возобновления работы ХАЗа – это возврат людей на рабочие места, это оплата долгов по заработной плате. Это стратегически важный вопрос. 

Директор заводу Сергій Задорожний розповів, що за останні півроку підприємство збільшило обсяги виробництва в 1,6 рази. Активізовано низку контрактів з відновлення придатності раніше випущених літаків. Минулоріч ХАЗ виконав два міжнародних замовлення для Єгипту та Туркменії.

Сергій Задорожний, генеральний директор ХДАВП
 Для такого предприятия, как ХАЗ, такие объемы производства незначительны. Наша цель – возобновить серийное производство самолетов АН-74.

Один літак АН-32Б ланують передати рятувальникам у цьому році. Два літаки АН-74  розраховують поставити до Нацгвардії протягом 2020-2021 років. Літаки АН-178 обидва відомства почнуть отримувати, починаючи з 2022  року. Обсяг всього контракту – 450 мільйонів доларів.

Автор: Юлія Бойко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.