• Четверг 11.08.2022
  • Харьков +25.02°С
  • USD 36.57
  • EUR 37.51

Міністерство культури заборонило перефарбовувати в блакитний Свято-Покровський храм (відео)

Общество   
Міністерство культури заборонило перефарбовувати в блакитний Свято-Покровський храм (відео)

Про це просили харківські активісти, адже, за їхніми словами, автентичний колір пам’ятки національного значення, — білий. 

Вікторія Бондаренко, кореспондентка
Ще місяць тому стіни найстарішої будівлі міста були білими, а тепер — блакитні. Це викликало обурення серед низки харківських активістів та архітекторів. На їхню думку, собор має бути таким, яким його зафіксували в давніх історичних джерелах. 

З 17 сторіччя Свято-Покровський собор фіксували саме білим. До сьогодні жодного разу колір не змінювали. Активісти вважають, що перефарбуванням — знищили архітектурну пам’ятку.

Олена Рофе-Бекетова, громадська діячка
Ця будівля, пам’ятка архітектурної спадщини національного значення побудована в стилі українського козачого бароко. Вона має бути білою. Ці кольори, які зараз використані на цій забудівлі, тобто яскраво-блакитний та білий, — це притаманно московським церквам.

Не на камеру працівники єпархії кажуть: роботи провели через те, що почала обсипатися штукатурка. На питання щодо зміни кольору собору відповіді ми так і не отримали: прес-служба у відпустці. Натомість відвідувачі храму кажуть: трагедії у зміні кольору та стилю релігійної споруди не бачать.

Аліна, харків’янка
Ну памятник архитектуры сохранился в целом? Сохранился. Я думаю, что цвет не имеет значения.

Вікторія харків’янка
Я сюди ходжу дуже довгий час. І мені подобається, яким зараз став храм. Сюди приємно зайти. Відчуваєш якусь енергетику. Я вважаю, що це стане візитівкою Харкова. Він як небо. Тобто, Бог у нас на небі, відповідно такого кольору і храм.

Низка громадських діячів одразу ж звернулася до департаменту містобудування та архітектури облдержадміністраціїї. Там відповіли: дозволу на проведення робіт не давали. Саме тому активісти написали до Міністерства культури. І отримали таку відповідь:

з офіційного листа заступниці міністра культури України Світлани Фоменко
Погоджень відповідної науково-проектної документації та дозволів на проведення будь-яких робіт на вказаній пам’ятці міністерством не надавалося. Міністерство культури звернулося до настоятеля Свято-Покровського монастиря з вимогою припинити проведення будь-яких робіт та надати пояснення.

Наразі ніякі роботи на території не проводяться — будівлю вже повністю перефарбували. У листі заступниця міністра культури не зазначила, що стінам храму треба повернути білий колір.

 Олена Рофе-Бекетова, громадська діячка
Судячи з того, що в листі написано, про це мова не йде. Але, звісно, ми вважаємо, що це має бути повернено до первісного вигляду. 

Активісти мають намір і в подальшому наполягати на перефарбуванні, бо вважають, що було порушено закон.

Автор: Вікторія Бондаренко

Вы читали новость: «Міністерство культури заборонило перефарбовувати в блакитний Свято-Покровський храм (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Категории: Общество, Харьков; Теги: , ;
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 3 июля 2019 в 15:31;
  • Корреспондент Вікторія Бондаренко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Міністерство культури заборонило перефарбовувати в блакитний Свято-Покровський храм (відео)".

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или написать нам в Телеграм.