• Суббота 22.02.2020
  • Харьков +1°С
  • USD 24.48
  • EUR 26.42

Із сиреною, зброєю та сокирою: на харківських дорогах можна побачити культовий мотоцикл Harley-Davidson (відео)

Общество    1229
Із сиреною, зброєю та сокирою: на харківських дорогах можна побачити культовий мотоцикл Harley-Davidson (відео)

Унікальний Harley-Davidson вдалося відшукати нашим журналістам в одному з харківських гаражів. Власник придбав мотоцикл сім років тому в Харкові, п’ять років – витратив на реставрацію.

За 15 років Олег Завгородній зібрав у своєму гаражі близько 30 мотоциклів. Тут є і BMW 1935, і 50-кубова Jawa, і Вятка електрон. Але остаточно серцем колекціонера заволодів ось цей Harley-Davidson 1942.

Олег Завгородній, власник мотоцикла Harley-Davidson WLA 42
Был полностью разобранный: рама отдельно, двигатель отдельно, много чего не хватало и докупалось, в основном, за границей. И вот, после 5-ти лет труда, я его сделал. Никто не верил, что я его сделаю, даже я сомневался, но все-таки я победил его. 

Двоколісний возив американських та радянських солдат під час Другої світової, розповідає Олег. Тоді у Штатах цей Harley мав саме такий вигляд, як зараз на подвір’ї свого власника. А в Союзі до нього чіпляли коляску та заднє сидіння, тож з одномісного він перетворювався на тримісний і міг перевозити кулемет. Також мотоцикл служив водію прикриттям на відкритому просторі.

Олег Завгородній, власник мотоцикла Harley-Davidson WLA 42
Был такой норматив со скоростью примерно 40 километров в час, в случае, если какая-то опасность, мотоцикл валится на бок, водитель прячется за ним, достает автомат и начинает стрелять. Где-то в 3 секунды надо было уложиться.

Щоб солдату було легше, на мотоциклі закріпляли деякі речі. У Олега тут сокира, кирка, лопата та доволі містка сумка. Все це чоловік використовує під час своїх мандрівок на Harley.

Світлана Єченіна, кореспондентка
У комплектації ми знайшли навіть зброю Другої світової. Це автомат Томпсона. Щоправда, стріляє він сьогодні холостими набоями.

Усі ці речі ніяк не впливали на швидкість Harley, адже він був доволі потужним для свого часу.

Олег Завгородній, власник Harley-Davidson WLA 42
Максимальная скорость – 100 километров в час, по паспорту, я столько не ездил. Объем двигателя – 45 кубических дюймов – это, примерно, 750 сантиметров кубических, 26 лошадиных сил. 

Також Harley має сирену.

Без речей та коляски двоколісний важить 260 кілограмів і їздить на будь-якому паливі.

 

Автор: Светлана Еченина
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.