• Четверг 01.12.2022
 • Харьков
 •   -0°С
 • USD 36.57
 • EUR 37.92
 • 🟢

Індивідуальне навчання та відеофіксація іспитів: харків’яни отримуватимуть права по-новому (відео)

Общество   
Індивідуальне навчання та відеофіксація іспитів: харків’яни отримуватимуть права по-новому (відео)

Харків’яни отримуватимуть водійські права за новими правилами. У жовтні зміни погодили у МВС.

Владислав завершує навчання в автошколі. Машини поки що не має — уміння керувати вимагає його професія. Зазначає: на самостійну підготовку часу обмаль, тож усі правила засвоює на лекціях. До курсів за кермом чоловік не сидів.

Владислав Гетьманов, слухач автошколи

У меня механическая. Если выбрать автоматику, то там проще. Но я специально выбрал посложнее, чтобы научиться. В принципе, все нормально. Было страшно на первом занятии. Но как-то быстро инструктор тоже все показал и обучил.

 

 

Владислав отримуватиме права вже за новими правилами, затвердженими МВС у жовтні. Зокрема, паперові свідоцтва про закінчення автошкіл більше не видаватимуться. Вони існуватимуть виключно в електронному вигляді і діятимуть два роки замість десяти.

 

Володимир Нестеренко, викладає ПДР з 1983 року

 

Если будет он в течение этих двух лет лишен водительского удостоверения, то он лишается не только удостоверения, которое будет уничтожено, но и лишается права вообще сдавать экзамен. Аннулируется свидетельство об окончании школы.

 

 

Запроваджується й індивідуальна підготовка майбутніх водіїв. Це не самостійне навчання. Людина може прийти до автошколи, коли жодна група не набирається або вже немає місць. Тоді вона має право вимагати індивідуальних лекцій та практичних занять. А от вартість таких курсів визначатиме сама автошкола.

 

Сергій Фіолетов, спеціаліст відділу Регіонального сервісного центру МВС у Харківській області

Если, допустим, в Харькове можно в другую организацию пойти, то в сельской местности, в районах отдаленных, там не так много автошкол и человек ждет два, а то и три месяца. Как будут автошколы на это реагировать, мы еще не знаем.

 

У харківському центрі складають теоретичний іспит. Працівники пояснюють: аби не було порушень, усе фіксується за допомогою камери, яка в режимі онлайн передає картинку до Києва. А от самі учні знімати права не мають: будь-які технічні пристрої на іспиті — заборонені. Якщо люди не погоджуються з результатами, то можуть їх оскаржити. У центрі зазначають: краще теорію складають жінки.

 

Юрій Рукас, адміністратор Регіонального сервісного центру МВС у Харківській області

Є люди, які не розуміють української мови. Просять, щоб була російська мова. Програма так встановлена, що є тільки українська мова та англійська.

 

 

Олена Нагорна, кореспондентка

І ще одне нововведення. Відтепер передбачена відеофіксація не тільки теоретичного іспиту, але й практики з водіння. Але де саме будуть встановлені камери — у постанові МВС наразі не прописано.

 

 

У Марини це сьоме практичне заняття. І вже цього тижня жінка складатиме іспит. Фіксації ще не буде, але до такою можливості майбутня водійка ставиться неоднозначно.

 

Марина Мелітанська, слухачка автокурсів

Если возникнут какие-то спорные вопросы, я буду уверена, что правильно все сделала, возможно, да, это плюс. Можно будет прокрутить и доказать свою правоту. Не терпится получить права и ездить. Купить свой автомобиль.

 

 

А от інструктор жінки більш категоричний.

 

Сергій Стрілецький, інструктор з водіння

Человек и так переживает, идя на экзамен. А тут еще перед видеокамерой. Для многих это, я так думаю, может послужить отвлекающим фактором. Никогда не слышал, чтобы просто специально заваливали. Если человек управляет машиной, он понимает, что он делает, я думаю, сложно завалить.

 

Але існує і протилежна думка.

 

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії «Арес»

Абітурієнт має право здійснювати фіксацію безпосередньо здачі екзамену, щоб довести, що, дійсно, він цей екзамен здав. Це повинно якось позитивно вплинути на процес здачі екзаменів, побороти корупцію, яка на жаль є в процедурі здачі цього екзамену.

 

 

Акредитовуватимуть автошколи тепер не в головному сервісному центрі МВС, а в регіональних. А майбутніх водіїв зобов’язують складати практику в тому ж центрі, що й теорію.

 

Олександр Трепетін, автоексперт

Хорошо это или плохо? Черт его знает. Я думаю, что хорошо. Потому что человек должен в одном сервисном центре. Не понравился ему инструктор, и не понравился. В жизни всякое бывает. На дороге разные люди ездят. Со всеми нужно находить контакт.

 

 

Тепер в автошколах слухачів питають про групу крові. Її вноситимуть в особливі відмітки посвідчення водія.

 

Сергій Аміразян, лікар, викладає в автошколах з 1985 року

Быстрый доступ к информации абсолютно достоверной относительно группы крови может ускорить процесс. Хотя он больше выглядит косметическим, чем хотелось бы. Потому что там где капает кровь наверняка имеется возможность мобильно определить группу крови. Тем не менее, это движение в положительную сторону.

 

Вже зовсім скоро водіїв більше не штрафуватимуть, якщо вони забудуть права вдома. Згідно із постановою Кабміну, керманичі зможуть пред’являти посвідчення з екранів смартфонів. Однак такі електронні права не діятимуть за межами України.

 

 

Автор: Олена Нагорна

 • Категории: Общество, Происшествия, Харьков; Теги: , ;

 • Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
 • подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
 • присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , а также Google Новости,
 • смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости в нашего бота.
 • Вы читали новость: «Індивідуальне навчання та відеофіксація іспитів: харків’яни отримуватимуть права по-новому (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 5 ноября 2019 в 19:49;
  • Корреспондент Олена Нагорна в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Харків’яни отримуватимуть водійські права за новими правилами. У жовтні зміни погодили у МВС.".