• Среда 23.09.2020
  • Харьков +23.95°С
  • USD 28.21
  • EUR 33.12

Харківські туристи на карантині: чи можна повернути гроші за путівку (відео)

Общество    1225
Харківські туристи на карантині: чи можна повернути гроші за путівку (відео) Female tourists on hand have a happy travel map.

Через пандемію коронавірусу подорожувати мандрівникам заборонили. Чи можна повернути гроші за вже придбану путівку та як зараз працюють туристичні компанії?

Харків’янин Микола Грім один із тих, хто на роботу чи у справах завжди пересувається містом на велосипеді.

Микола Грім, мандрівник

Це мій другий вже велосипед, в мене ще один стоїть в гаражі. З цим ми проїхали точно більше 2 000 кілометрів, тому що в тому році ми поїхали в Одеську область, ми їхали з Одеси вздовж моря до самого Ізмаїла понад кордоном, саме на цьому. бо він тільки зібраний. Є ще другий, на якому я катаюсь вже років сім. Мені вже страшно уявити скільки тисяч кілометрів він проїхав.

Микола – мандрівник із досвідом. Каже: подорожує світом близько 13 років. Наразі почав і сам організовувати безкоштовні поїздки Україною, однак через карантин їх довелося переносити. Чоловік зізнається, що попри рекомендації лікарів не може залишатися вдома. Мовляв, після постійних подорожей різко зупинитися дуже важко.

Микола Грім, мандрівник

Ми збираємось просто велосипедами, катаємось по місту, виїжджаємо куди можна велосипедом виїхати – трошки за місто. Збираємось, щоб просто пройти парком. Такі невеличкі мандрівки внутрішні. Іноді збираємось зараз вдома, граємо в настольні ігри чи щось таке.

Чоловік прогнозує, що після закінчення епідемії коронавірусу внутрішній туризм стане більш популярним, а зовнішній – навпаки. Такої ж думки дотримується і очільниця однієї із туристичних фірм Інна Нетудихата.

Інна Нетудихата, очільниця однієї із туристичних компаній у Харкові

После карантина наши привычки изменятся, возможно не так кардинально, но в любом случае придется расставлять приоритеты и возможно заграничных отдых он уже уйдет на второй план.

Жінка зазначає, що через карантин довелося звільнити половину робітників. Де брати гроші для функціонування організації – не знає. Каже, що лишаються роботи й фахівці інших туристичних компаній, відсотків 80 людей довелося звільнити.

У зв’язку з карантинними обмеженнями більшу частину запланованих подорожей не скасовують, а переносять на інші дати, – розповідає Інна. Переконує, що так людям буде легше зберегти кошти, адже не завжди туристичні оператори повертають гроші. Деякі взагалі посилаються на форс-мажор і відмовляються це робити.

Інна Нетудихата, очільниця однієї із туристичних компаній у Харкові

Но большая часть предлагает исключительно перенос . А отказ от тура – со штрафными санкциями. Почему так происходит? Туристические операторы и авиакомпании также оказались в кризисной ситуации и им нужно сохранить свои средства.

Для тих, у кого душа прагне подорожей, деякі харківські мандрівники розробили дистанційну програму екскурсій. Охочі можуть онлайн переглядати маршрут та дізнаватися інформацію.

Напередодні уряд України заборонив громадянам покидати державу із туристичною метою. Виняток становлять заходи державної необхідності за окремими наказами відповідних міністерств.

Автор: Артем Листопад
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.