• Пн 15.07.2024
  • Харьков  +36°С
  • USD 41.04
  • EUR 44.69

Від 19 квітня змінюються правила публічних закупівель

Экономика   
Від 19 квітня змінюються правила публічних закупівель

Змінюється «поріг» обов’язкового тендеру через «Prozorro», а допорогові закупівлі проходитимуть через систему Prozorro Market. Посилиться відповідальність за тендерні порушення.

Роз’яснення щодо змін опублікували на сайті Харківської обласної державної адміністрації з посиланням на Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

1. Поріг для обов’язкового проведення закупівель через Prozorro зміниться в чотири рази — з нинішніх 50 тисяч до 200 тисяч до гривень.

250 тисяч гривень на рік — така сума закупівель буде відкрита для учасників тендеру. Для бізнесу це відкриє додатковий ринок на 30 млрд грн. Державні замовники звітуватимуть про всі свої закупівлі, не залежно від витраченої суми.

2. Посилиться відповідальність за грубі порушення тендерного законодавства.

За безпідставне і підтверджене Держаудитслужбою відхилення тендерної пропозиції, замовника очікує штраф від 25 до 51 тисячі гривень. За укладення договору без тендер особисто директора держпідприємства оштрафують на суму від 34 до 85 тисяч гривень. За несуттєві процедурні порушення покарання для замовників зменшується — з 11700 до 1700 грн.

3. Переможець тендеру зможе виправити несуттєві помилки у тендерній пропозиції протягом 24 годин.

Це запобіжний засіб від скасування вигідних тендерних угод через формальності.

4. Вдосконалиться механізм оскарження тендерних процедур в Антимонопольному комітеті України.

Плата за скаргу буде повертатися бізнесу в повному обсязі, якщо її задовольнить АМКУ. До розгляду будуть прийматися лише оплачені скарги, а відкликати їх буде неможливо. Вартість за подачу скарги зміниться з фіксованої на гнучку, залежно від очікуваної вартості закупівлі. Нові тарифи на подачу скарги Уряд зафіксує окремою постановою.

5. Замовники зможуть захищатися від цінового демпінгу.

Електронна система буде підсвічувати пропозиції учасників, що будуть на 30-40% нижчими за найближчі пропозиції конкурентів. У такому випадку замовник може попросити учасника обґрунтувати таку «аномальну» ціну, а і відхилити пропозицію, якщо пояснень не буде надано. пояснень.

6. Входить в дію альтернатива для невеликих допорогових закупівель — Prozorro Market.

«Це онлайн-магазин, у каталогах якого — найбільш поширені товари для державних замовників: пальне, канцелярія, техніка, медвироби, продукти тощо. Для замовників — це можливість у кілька кліків та без тендерних процедур купити необхідний товар. Натомість постачальникам достатньо один раз пройти кваліфікацію і далі лише отримувати замовлення. Зараз замовники можуть використовувати Prozorro Market для закупівель до 50 тисяч гривень, а після виходу відповідної постанови від Кабміну — до 200 тисяч гривень» — так описується механізм допорогових закупівель.

7. Поступова трансформація організації самого процесу закупівель — від тендерних комітетів до уповноважених осіб.

«На зміну колективному прийняттю рішень прийде персональне, а проведення закупівель з додаткового навантаження стане оплачуваною роботою», — обіцяють у Мінекономіки.

8. Відбудеться технічна зміна самого програмного забезпечення — системи Prozorro.

«Команда IT-спеціалістів ДП “Прозоро” підготувала всі необхідні технічні зміни для роботи за новою редакцією закону. Тож у ніч на 19 квітня відбудеться велике оновлення системи Prozorro», — запевняють на сайті міністерства.

Як повідомлялося МГ «Об’єктив», Президент України Володимир Зеленський підписав закон про єдиний рахунок для сплати податків і грошових зборів.

 

Автор: Вікторія Березка
Популярно

Вы читали новость: «Від 19 квітня змінюються правила публічних закупівель»; из категории Экономика на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 17 апреля 2020 в 12:18;
  • Корреспондент Вікторія Березка в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Знижується «поріг» обов’язкового тендеру через «Prozorro», а допорогові закупівлі проходитимуть через систему Prozorro Market. Посилиться відповідальність за тендерні порушення. ".