• Чт 25.04.2024
  • Харьков  +24°С
  • USD 39.47
  • EUR 42.18

Замість голови Дядька Чорномора — храм 40 метрів заввишки: Чечельницький розкрив подробиці проєкту

Харьков   
Замість голови Дядька Чорномора — храм 40 метрів заввишки: Чечельницький розкрив подробиці проєкту

Релігійну споруду мають відкрити у сквері біля Палацу культури ХЕМЗ вже наступного літа — у пам’ять про церкву, яка стояла неподалік і була знищена за наказом НКВС.

Олена Нагорна, кореспондентка
Це сквер біля Палацу культури ХЕМЗ на Московському проспекті. Колись тут була величезна голова, яку місцеві прозвали Дядьком Чорномором.

 

 

 

Ольга Музика, місцева мешканка, архітекторка
На прошлой неделе она пропала.  Мы надеялись, что это какая-то реставрация. Или ее увозят чинить, красить. Мы любили его. Спилили мое детство.

 

 

 

Олена Нагорна, кореспондентка
Зараз тут з’явився паркан. І вже до наступного літа мають звести церкву висотою з 16-поверхівку.

Місцева мешканка Ольга Музика каже: проти храмів нічого не має, але найближчий знаходиться зовсім поряд — у двох-трьох трамвайних зупинках.

 

 

Ольга Музика, місцева мешканка, архітекторка
Мы живем в этом доме. Соответственно через дорогу будет 16-этажное здание церкви. Это будут колокола. Мы здесь бегаем, играем с детьми, гуляем. Все-таки церковь подразумевает определенного типа место.

 

 

 

Храм зведуть у пам’ять про релігійну споруду часів дев’ятнадцятого-двадцятого століть. У 1937 році церкву Зішестя Святого духа підірвали, а її предстоятеля розстріляли за наказом НКВС.

Онуфрій, керуючий Харківською єпархією УПЦ Московського патріархату
В «годы лихолетия» был взорван. Сейчас его нет. Сегодня мы освятили и являемся живой историей…

 

 

 

Геннадій Кернес, Харківський міський голова
В свое время какая-то власть, которую люди не захотели больше видеть, отдала этот красивый сквер под строительство торгового центра. Мы защитили, выдержали все сроки, все суды и вернули эту землю городу.

 

 

 

Олена Нагорна, кореспондентка
Храм, який був зруйнований у 37-му році, знаходився на цьому місці. У 250 метрах від майбутнього будівництва. У пам’ять про подію встановили камінь і пообіцяли відновити церкву.

 

 

 

Чому ж будуватимуть в іншому місці? Просто перед нами розгортається дискусія за участю одного з авторів проєкту Павла Чечельницького. Працював він разом із братом Сергієм.

Павло Чечельницький, заслужений архітектор України
А там вокруг рядом стояли мазанки. Давайте уберем дома, которые стоят. И поставим мазанки. Правильно? И священник там расстрелянный. Он мученик. У меня есть документы КГБ. — А у меня фотографии храма есть.

 

 

Володимир Володимирович, краєзнавець-любитель
Я возмущен, что не по существу все это делается. Церковь была на той стороне, а вот это был дом трудолюбия. Царь еще построил. Не на месте проект. Если вернуть историческую справедливость, вот он храм. Расчистить фундамент, провести археологию.

 

 

Храм мав бути не більше ніж 10 на 10 метрів, розповідає архітектор, таке було завдання. Тож можна було не обмежувати себе у висоті. Сорокаметрова споруда планується одноповерховою.

Павло Чечельницький, заслужений архітектор України
Надо было бы еще выше. Он утонет среди этих домов. Наша задача вписать. По современным нормам каждый храм должен являться доминантой. Главным зданием в прилегающем районе. Были ли какие-то обсуждения с жильцами на тему вписывания? — Нет, этого ничего не было.

 

 

Архітектор згадує храм Святих Жінок-Мироносиць біля Дзеркального струменя. Ситуація схожа, адже поряд є будинки. Роботи супроводжували протести.

Павло Чечельницький, заслужений архітектор України
Это единственное здание в Харькове, получившее три награды на международных конкурсах.

 

 

 

У новому проєкті Чечельницький пішов від назви. Каже: вона рідкісна. Єдиний храм на честь зішестя Святого духа знайшов у Троїце-Сергієвій лаврі під Москвою. Від нього у майбутньої церкви — нестандартний купол із золотим поясом.

Павло Чечельницький, заслужений архітектор України
Это элементы украинского барокко. Но не очень четкие. Например, вот это. Это барельеф. Такого же типа, как под Харьковом в Натальевке.

 

 

 

Генпідрядником, виконавцем і замовником виступить компанія «Житлобуд-1». Її очільник Олександр Харченко підкреслює: за чверть століття це їхня двадцять шоста духовна споруда.

Олександр Харченко, голова правління ВАТ «Трест Житлобуд-1»
Смогут его посещать более 200 человек одновременно. Для нас это очень почетно. Нам радостно строить храмы.

 

 

 

Разом із церквою планується комплексна реконструкція скверу. Тут облаштують нові алеї, зони для спорту і відпочинку. Зокрема, поблизу храму буде футбольне поле.

Павло Чечельницький заслужений архітектор України
Детям играть надо. Парк не только же для церкви. Это парк для культуры и отдыха. — Не возникнет ли какого-то диссонанса? — Это будут разные люди, разное время и разное настроение.

 

 

 

Водночас місцеві мешканці готують колективне звернення проти будівництва на цьому місці. Його мають представити на найближчій сесії міськради.

Автор: Олена Нагорна
Популярно

  • Категории: Харьков; Теги: , ;

  • Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
  • подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
  • присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , Viber , а также Google Новости,
  • смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости Харькова в нашего бота.

Вы читали новость: «Замість голови Дядька Чорномора — храм 40 метрів заввишки: Чечельницький розкрив подробиці проєкту»; из категории Харьков на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 18 мая 2020 в 20:03;
  • Корреспондент Олена Нагорна в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Релігійну споруду мають відкрити у сквері біля Палацу культури ХЕМЗ вже наступного літа — у пам’ять про церкву, яка стояла неподалік і була знищена за наказом НКВС.".