• Понедельник 10.08.2020
  • Харьков +18.95°С
  • USD 27.65
  • EUR 32.68

Харківські продавці розповіли, які фрукти можуть незабаром подешевшати (відео)

Общество    852
Харківські продавці розповіли, які фрукти можуть незабаром подешевшати (відео)

До середини липня спостерігалось певне здешевшання цін на сезонні ягоди та овочі, але наразі вартість знову злетіла.

Харків’янка Людмила прийшла на ринок, аби закупити кріп для консервації. Жінка скаржиться: через високі ціни овочі та ягоди привозить з власного городу.

Людмила, покупчиня

Погода ведь была плохая. Поэтому я сама выращиваю огурцы. Вот и знаю цену огурцам и помидорам. Укропа правда нет. А так овощи дороговаты.

За даними аналітиків видання EastFruit, ціни на українські тепличні томати у порівнянні з минулим роком вищі вдвічі. На це вплинуло скорочення імпорту дешевих помідорів. Тому реалізаторам доводиться купувати овоч у місцевих фермерів. А вони, у свою чергу, встановлюють ціни.

Максим, реалізатор

В прошлом году, допустим, огурец стоял гривен 20. В этом году 30. То есть, на 10 гривен подорожал. Помидоры в этом году очень дорогие. В прошлом дешевле были. Вот розовым помидором сейчас торгуют гривен по 40-45. В прошлом году он выше 30 не был.

У червні ціни на імпортну малину та ожину, як повідомляло видання Agronews, встановили абсолютний рекорд за останні 50 років – у середньому 750 гривень за кілограм. Зараз на ринку за вітчизняну малину просять 100 гривень, а за ожину – 50.

Лохину можна знайти за 160-200 гривень. Продавчиня Світлана підкреслює: неабияк подорожчала ще й чорна порічка. Кілька тижнів тому ягода коштувала 50 за кілограм, зараз вона обійдеться у 80 гривень.

Світлана, продавчиня

Все равно берут, несмотря на высокие цены. Потому что зимой цены будут еще выше и неизвестно как мы будем жить дальше. То есть, люди делают запасы на зиму. В основном все привозное. Естественно, привозное все дорогое.

За словами продавчині, знижуються ціни на сезонні сливи, абрикоси та аґрус. Адже ці плоди добре вродили на Харківщині і везти їх із інших регіонів – невигідно.

Автор: Олександр Шемаєв
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.