• Воскресенье 07.03.2021
  • Харьков +1.84°С
  • USD 27.76
  • EUR 33.41

П’єса, яку не любив Сталін: в театрі Пушкіна – прем’єра за Булгаковим (відео)

Анонсы    937
П’єса, яку не любив Сталін: в театрі Пушкіна – прем’єра за Булгаковим (відео)

П’єса, яку не любив Сталін. У театрі Пушкіна – прем’єра вистави “Біг” за п’єсою Михайла Булгакова.

Аліка Піхтерева, кореспондентка
Один з найяскравіших творів Михайла Булгакова – на сцені театру імені Пушкіна. Запрошений режисер, дуже складний грим, який характеризує персонажів, та вистава у чорно-білих кольорах. Немає сил більше чекати – ходімо скоріше все дізнаємося.

У гримерках артистів кипить робота. До початку допрем’єрного показу ще понад дві години, а акторка Лариса Читака у прямому сенсі “входить в образ” – накладає на обличчя шари гриму.

Лариса Читака, виконавиця ролі Люськи
Моя медитация. Я настраиваюсь перед спектаклем, думаю о тексте. 

Як розповіла виконавиця ролі Люськи, художниця по гриму брала фото артиста й, відштовхуючись від характеру персонажа, створювала ось такі “нові обличчя”.

Лариса Читака, виконавиця ролі Люськи
 Хотели добиться эффекта черно-белого кино, 20-30-х годов. Когда вот эти томные глаза, взгляды, эти бровки тоненькие. Очень хочется, чтоб этот спектакль уже увидели зрители. Потому что мы его очень долго готовим.

Підготовка до прем’єрного показу виявилася по-справжньому довгоочікуваною. Адже він мав відбутися ще навесні, але карантинні обмеження внесли свої коригування. Але, зізнаються артисти, змогли знайти позитив у ситуації.

Максим Авксентьєв, виконавець ролі Сергія Голубкова
Было больше времени для того, чтобы подготовиться, что-то осмыслить, найти в себе какие-то качества этого персонажа. 

Ми встигли побачити актора Максима Авксентьєва перед накладанням гриму. А ось він – в образі.

П’єса описує життя кількох героїв в самому кінці і після громадянської війни. Після прориву червоної армії у Криму безліч офіцерів і співчуваючих “білому” руху евакуюються в Константинополь. Багато дійових осіб, які, здається, могли б ніколи не зустрітися, якби не ці події. Та їхні долі тісно переплітаються у Криму, а коли герої опиняються в Туреччині – кожен обирає власний шлях. Багато персонажів мають реальних прототипів. До речі, п’єса Булгакова викликала обурення в Йосипа Сталіна.

Для режисера вистави Павла Ґатілова це перша постановка у Харкові. Освіту митець здобув у Києві, наразі його постановки можна подивитися ще у театрах Дніпра та Миколаєва. Павло розповідає: у роботі з харківськими артистами намагався розкрити їх в усій повноті.

Павло Ґатілов, режисер вистави “Біг”
Понравилась идея с “Бегом”, потому что это такая лирическая история, она сегодня способна изящно прозвучать. Но, тем не менее, мы не стали забывать о том, что Булгаков – сатирик. И это сатира на многие вещи. В том числе и какие-то ментальные.

Як розповів директор театру Сергій Бичко, ситуація з карантином зробила виставі “ведмежу послугу”. Закладам культури після повторного закриття дозволено працювати всього кілька днів, тож і квитки на виставу розповсюджувати – також. Але в театрі сповнені рішучості. Гратимуть навіть для кількох глядачів.

Сергій Бичко, директор театру ім. О.С. Пушкіна
У кого есть билеты, даже с мартовских времен, мы всех пропустим. На любой спектакль, который понравится, даже если захочется прийти на “Бег” наш премьерный. Милости просим. 

Прем’єрні покази заплановані на 6, 7 та 8 листопада.

Виставу створено за підтримки Українського культурного фонду

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Аліка Піхтерева
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.