• Воскресенье 24.01.2021
  • Харьков +3.95°С
  • USD 28.26
  • EUR 34.37

Вельможні дуелі та лицарські турніри: у Харкові відтворили історичні бої (відео)

Общество    477
Вельможні дуелі та лицарські турніри: у Харкові відтворили історичні бої (відео)

Турнір з історичного фехтування зібрав бійців-реконструкторів з різних міст України.

Лицарями можуть бути не тільки чоловіки, а й прекрасні дами. Це прагне довести Вероніка Довгаль. Тож одягає обладунки і бере в руки рапіру. Дівчина виступає за дніпровський фехтувальний клуб “Чорний загін”.

Вероніка Довгаль, переможиця в номінації “Рапіра соло” серед жінок

Та же романтика, что была в литературе и в фильмах. Хочется доказать, что девушки, они не хуже. И иногда даже интереснее фехтуют, чем парни. Хочется тренироваться и доказывать, доказывать…

Вероніка сходиться в боях не тільки з дівчатами, а й з хлопцями. Пояснює: на таких турнірах, на відміну від олімпійського фехтування, є спільні номінації. Додає: на щастя. Змагання під назвою Espada de maestro відбувається у Харкові вчетверте, на базі спорткомплексу “Політех”.

В’ячеслав Голодюк, організатор турніру, керівник клубу дуельного фехтування “Схід” (Харків)

Мы реконструируем историческое фехтование. Мы изучаем исторические трактаты. И фехтуем так, как пытались учить в 16-17 веках. Но, понятное дело, с учетом наработок современных фехтования.

 

Рапіра, кинджал, щит та військова шабля. Це основні види зброї, з якою б’ються учасники. Організатор уточнює: вона – не повна реконструкція, а стилізація. Але обов’язково відтворюються вага та інші параметри.

В’ячеслав Голодюк, організатор турніру, керівник клубу дуельного фехтування “Схід” (Харків)

Это длинные тяжелые клинки. В основном, 16-17 века. Сабли у нас обычно конец 19 века. И, соответственно, манера фехтования из-за этого очень сильно отличается, из-за тактико-технических характеристик оружия.

Манеру фехтування реконструюють італійську та іспанську. Суперники починають зі стандартних позицій і мають торкнутися опонента рапірою або шаблею. Організатор додає: д’Артаньян на дуелі міг битися приблизно так само, але в техніці французької школи.

У змаганнях взяли участь близько сорока фехтувальників з Харкова, Дніпра, Києва та Полтави. Найкращий результат показав клуб “Чорний загін”, він здобув перемогу в усіх номінаціях. Харків’яни з клубу “Шарухань” вибороли “срібло” та “бронзу” у дебютній номінації “Шабля”.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Олена Нагорна
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.