• Суббота 23.10.2021
  • Харьков +10.99°С
  • USD 26.29
  • EUR 30.58

Харків’янин, який втратив зір після операції, вимагатиме в суді мільйон гривень (відео)

Общество   
Харків’янин, який втратив зір після операції, вимагатиме в суді мільйон гривень (відео)

Комісія медиків встановила, що два роки тому харківський лікар під час операції зробив помилку, яка коштувала його пацієнту зору. 

Василиса Степаненко, кореспондентка

Лікарська помилка або випадковість. Справу щодо неналежного виконання професійних обов’язків медиком Харківської обласної клінічної лікарні розглядають у Дзержинському райсуді. Після операції пацієнт осліп на одне око.

Саме так виглядав Денис Шаповаленко до операції з виправлення викривлення носової перегородки. Наразі чоловік носить окуляри та прикриває око, на яке він повністю втратив зір. Денис розповідає: мав проблеми з диханням, тож два роки тому вирішив зробити операцію. Запевняє: протипоказань не мав, адже здав усі аналізи, які просив лікар.

Наталя Шаповаленко, дружина потерпілого

Операция длилась дольше, около 5 часов. Я очень нервничала сильно и уже понимала, что что-то там происходит, что его не вывозят. Как только мужа вывезли из операционной, он, еще будучи под наркозом, начал кричать, что не может открыть левый глаз.

Денис розповідає: спочатку лікар завіряв, що це лише післяопераційний набряк. Але після обстеження офтальмологом було виявлено, що чоловікові перерізали зоровий нерв.

Наталя Шаповаленко, дружина потерпілого

В полицию мы обратились в июле-месяце. Дело было занесено в ЕРДР. Операция была в конце мая. Потом было расследование. Судмедэкспертиза подтвердила наши догадки. В ней четко указано, что в действиях врача была допущена техническая ошибка. 

 

Денис Шаповаленко, потерпілий

Нет, не извинился. Просто говорил, что он великий врач и его все знают и что он всё сделал правильно. После того, как меня выписали из этой больницы, я поехал в Одессу в институт имени Филатова. Там мне провели уже три операции. 

17 листопада у Дзержинському райсуді повинні були розпочати розгляд справи по суті, але відклали, бо суддя затримався на іншому засіданні. До суду прийшов й обвинувачений лікар Микола Моісєєв із адвокатом. Від спілкування з журналістами обидва відмовилися.

Олег Чепенко, адвокат обвинуваченого

– Один короткий коментар Микола Вікторович, чи ваш адвокат?
– Ні, не бажаємо. 
– Але ж у вас є якась позиція.

 

Юрист Роман Чувак зазначає, що ймовірні помилки лікарів розслідує спеціальна комісія, яка аналізує, чи дотримувався медик відповідних протоколів. Якщо перевіряльники бачать провину спеціаліста, відкривається кримінальне провадження за фактом недотримання професійних обов’язків. Керівництво лікарні може прийняти рішення про звільнення медика. А потерпілі мають право на відшкодування. Юрист каже: у більшості випадків розгляд таких справ триває досить довго, й лікарі звільняються від покарання через сплив строків притягнення до відповідальності.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес”

Якщо ви приймаєте участь в операції, обов’язково заповнюйте всю документацію. Тобто інформовану згоду ви повинні підписати. Ви повинні з’ясувати, чи ведеться відповідна картка вас, як хворого. Тоді ви зможете довести, що дійсно ви таку медичну допомогу отримували, зверталися і, відповідно, є вина лікаря в цьому.

Адвокатка потерпілого Олена Явтух зазначає, що в суді вимагатимуть відсторонення лікаря від службових обов’язків та матеріального відшкодування в розмірі близько мільйона гривень.

Олена Явтух, адвокатка потерпілого

Потрібно провести ще ряд операцій, зокрема, можливо, діагностичну операцію здійснити в Ізраїлі. Однак, вона досить дорога. Коштів у потерпілого, звісно ж, немає. Тому, звісно, було заявлено цивільний позов.

 

Сам Денис Шаповаленко ділиться, що після фатальної операції декілька місяців перебував у депресії та не виходив із дому. Потім продовжив викладати в університеті міського господарства. Наступний суд призначений на 16 грудня.

Хочешь первым узнавать новости Харькова, Украины и мира?

Подписывайся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 или Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Василиса Степаненко

Вы читали новость: «Харків’янин, який втратив зір після операції, вимагатиме в суді мільйон гривень (відео)»; из категории Общество на сайте харьковской телерадиокомпании «Simon»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Категории: Общество, Харьков; Теги: , , ;
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 17 ноября 2020 в 19:25;
  • Корреспондент Василиса Степаненко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Харків’янин, який втратив зір після операції, вимагатиме в суді мільйон гривень (відео)".

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.