• Понедельник 18.01.2021
  • Харьков -12.11°С
  • USD 28.05
  • EUR 34.01

У клініці “Укрзалізниці” не вистачає фахівців для лікування COVID-хворих (відео)

Общество    626
У клініці “Укрзалізниці” не вистачає фахівців для лікування COVID-хворих (відео)

Харківська лікарня «Укрзалізниці» вже прийняла перших COVID-хворих. Для них виділили два поверхи медзакладу.

Ніколь Костенко, кореспондентка

Їх почали доправляти сюди ще з 27 листопада, майже одразу після укладання необхідного договору з НЦЗУ, – розповідає директор медзакладу Віктор Лещенко. Та додає: для COVID-хворих також виділили 12 місць у реанімації, деякі з них вже зайняті.

Віктор Лещенко, директор Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1

Засобів захисту зараз вистачає, ми підписали договір із НЦЗУ, на це виділені кошти й вони будуть закупатися, медикаменти на даний період є. Але в нас категорично не вистачає терапевтів, у нас немає інфекціоніста, ми його не можемо знайти.

За словами Віктора Лещенка, фахівці адаптуються до роботи та переймають досвід колег, які вже навчилися працювати з такими пацієнтами. Тож поки що важкохворих людей із коронавірусом до медзакладу не доправлятимуть. Наразі тут є 50 кисневих точок та 10 концентраторів.

Тарас Пастух, заступник голови ХОДА

Також у них є централізований кисень, що дозволить забезпечити палату інтенсивної терапії для допомоги на ШВЛ. На даний час лікарня може прийняти в даному закладі 80-100 пацієнтів без особливого навантаження. Зараз тут сформовано 4 медичні команди.

На Харківщині для пацієнтів із коронавірусом є близько 3 тисяч ліжок, акцентує Тарас Пастух. Із них киснем забезпечили більше 2100. Ця кількість збільшиться приблизно ще на тисячу після того, як шпиталь ветеранів війни, обласна лікарня та ще один медзаклад “Укрзалізниці” почнуть приймати хворих на COVID.

Тарас Пастух, заступник голови ХОДА

Ми можемо констатувати, що сьогодні ми маємо падіння в 2-3 рази щодо госпіталізації наших пацієнтів. Тобто сьогодні кожна лікарня має вільні ліжка, більше того: має вільні ліжка з киснем. Станом на сьогоднішній ранок таких ліжок по області нараховується уже більше 600.

Тарас Пастух додав, що цього тижня регіон має отримати ще 200 кисневих концентраторів для обласних лікарень.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.