• Воскресенье 12.07.2020
  • Харьков +30°С
  • USD 26.93
  • EUR 30.54

Сміх і сум: зустрілися два лицарі в харківському метро

Сміх і сум: зустрілися два лицарі в харківському метро

Що буває, коли зустрічаються лицарі? Сьогодні, близько 11-ї ранку, пасажири харківського метрополітену спостерігали кумедний інцидент.

11 лютого, близько 11-ї години ранку в останній вагон електрички на станції Холодна Гора зайшов нетверезий чоловік. Зовні чисто зодягнений, але не по-багатому. Намагався поводитися привітно. Щасливими очима обвів байдужих сусідів, присів на лаву і, щойно потяг рушив, дістав із матер’яної сумки пляшку ароматизованого пива. Відкоркував і, неквапом попиваючи, стиха розповідав сусідам про власну любов до людства. Попри очевидну доброзичливість, громадяни робили вигляд, ніби не помічають, намагалися уникати погляду.

Хоча година пік добігала кінця, на станції Південний вокзал вільні місця на лавах вагону скінчилися. Напроти п’янички зупинилася висока дівчина у світлій куртці. Тої миті в ньому прокинувся лицарський дух. Вхопивши з підлоги свою торбу, скочив на ноги і, галантно вказавши на звільнене місце рукою, в якій тримав пляшку, звернувся до красуні: “Прошу!”

Дівчина, як і решта оточення, проігнорувала і місце, і несподіваного джентльмена. Вперто продовжувала стояти, а п’яничка залишався позаду неї. “Дівчино, краще сядьте, – порадили панянці. – Раптом він проллє Вам на спину пиво?” Красуня притьмом втекла в інший кінець вагону.

Це ніскільки не збентежило галантного чолов’ягу. Продовжував стояти поруч із сидячими пасажирками. За поручні не тримався, майже не хитався. Попивав пиво повільно, ніби стояв десь під кіоском на твердій землі. Пасажири мовчки ігнорували ситуацію. Ніхто не хотів попросити його присісти на попереднє місце. Ніхто не бажав втручатися. Всі чекали, коли ж він, нарешті, отримає свою жертву, або ж – стане жертвою сам, імовірно, впавши на дівчат, котрі втупилися в смартфони. Можливо, хтось подумав: “То хай поліція за ним слідкує. Не моя справа!”

Нарешті, на станції Центральний ринок у вагон зайшов молодий поліцейський. Зручно примостившись у кутку біля протилежних від входу дверей, збирався переглянути ранкову газету. Але професійне око стража порядку вихопило з натовпу на відстані метра надмірно стійку постать в яскраво-жовтій куртці із пляшкою в руці.

Лицар-В-Погонах не ігнорував Лицаря-З-Пляшкою. Наблизившись впритул, суворо, але спокійно запитав: “Хто Вас пустив у метро?” П’яничка промурмотів щось нерозбірливе, на кшталт того, що не питав у чергової на вході її ім’я. “На якій станції Ви сідали?”, – так само твердо спитав полісмен. “На Холодній горі”, – підказали співчутливі громадяни. Два лицарі, проігнорувавши донощика, подивилися один одному в очі, упівголоса перекинулися кількома словами. Було видно, що Лицар-В-Погонах налаштований серйозно. П’яничка покірно віддав йому недопиту пляшку.

Забравши трофей, поліцейський повернуся до дверей, щоб вийти на Майдані Конституції.

“О! – підвів до гори вказівний палець Лицар-Без-Пляшки, – Бачили? Оце людина! Справжня людина!” І обвів сусідів настановчим поглядом.

Двері вагону відчинилися на зупинці. Людський потік розчинив учасників події у шумливому натовпі.

Це вже далеко не перший випадок, коли правоохоронці в метро ігнорують факт потенційної небезпеки, котру створюють в метрополітені люди напідпитку. Невідомо, як склалася подальша доля п’яного пасажира і чи буде його перебування в метрополітені безпечним для нього та руху електричок.  Як відомо, напередодні Нового року на станції метро Індустріальна інший  чоловік упав на рейки.

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.