• Среда 21.08.2019
  • Харьков +25°С
  • USD 25.13
  • EUR 27.84

У Харкові відзначили день волонтера (відео)

Общество    865
У Харкові відзначили день волонтера (відео)

Організація “Сестра милосердя”, яка об’єднує сотні небайдужих харків’ян, разом з усією країною святкує п’ятиріччя дня волонтера.

Очільниця організації Ярина Чаговець розповідає, що за п’ять років спільними зусиллями добровольців вдалося реалізувати багато проектів. Це допомога постраждалим військовим, а також людям у зоні бойових дій – продуктами, ліками, теплою одежею. Діти з Донбасу цьогоріч мали змогу подорожувати по всій країні, щоб на власні очі переконатися в красі своєї Батьківщини. Волонтери вже мають плани на наступний рік.

Ярина Чаговець, голова благодійного фонду “Сестра милосердя”
Це буде дуже потужна робота, пов’язана з реабілітацією. Ми співпрацюємо з нашою Харківською обласною адміністрацією. І ще один проект, який стартуватиме в березні 19 року, – це проект, пов’язаний з дітьми волонтерів, АТОвців, з дітьми переселених осіб – АТОвців, є ще і такі в нас особи. Це будуть діти, які за допомогою відеороліка, який вони складуть самі , будуть розповідати іншим дітям про красоти свого рідного краю. 

Кристина разом із батьками мешкала на Донбасі. Зараз перебуває в Харкові з бабусею та дідусем. Поки бабуся-лікарка допомагає постраждалим бійцям, дівчина готує для них їжу, миє посуд та порається по господарству.

Кристина, школярка
 -Ти казала, що ти допомагаєш людям їжу готувати та відносити. Кому ти її відносиш? – Людям, які в нас живуть і в яких там рани, чи ще щось. Баба їх лікує і вони виздоровлюють. 

Джон О’Брайан разом із дружиною та чотирма дітьми мешкає у Харкові вже понад двадцять років. Допомагає військовим і вважає це своїм громадським обов’язком. Хоч і зізнається, що українських коренів не має.

Джон О’Брайан, волонтер благодійного фонду “Сестра милосердя”
Когда появилась война в Украине, мы в первый раз встретились с Яриной в этом госпитале для военных и мы узнали, что там такая большая нужда была. Мы начали помогать там, покупать лекарства и так далее. Таким образом мы стали волонтерами. 

За думкою військових, волонтери створюють надійний тил для бійців. Без їхньої допомоги чоловікам не вдалося б тримати оборону так довго.

“Гора”, боєць батальону “Айдар”
 В 2014 році ми не мали хліба. І нам волонтери харківський чорний хліб возили на передову. Коли вже там нікого не було, коли ніхто туди не ходив – вони нам просто возили хліб. 

Анатолій Бабічев, заступник голови ХОДА
Вони створили саме те, про що ми казали 27 років незалежності – це громадянське суспільство. Саме вони створили діалог між тими, хто потребує вирішення якихось питань і між владою. 

60 волонтерів отримали відзнаки президента України. Серед запрошених зіркових гостей були гурт “Село і Люди”, Олександр Кварта та співачка Eyra. Музиканти, які не змогли приїхати на урочистості, передали відеопривітання. Серед них Фоззі з гурту ТНМК, співачки Алла Мартинюк та Світлана Тарабарова.

Автор: Аліка Піхтерева
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.