• Суббота 16.01.2021
  • Харьков -15°С
  • USD 28.05
  • EUR 34.01

Перша сесія новообраної Харківської облради: дискусія навколо дати та можливі коаліції

Общество    547

Вікторія Яковенко, кореспондентка
Офіційно стала відома дата першої сесії новообраної Харківської облради. Вони складатимуть присягу 11 грудня. Відповідне рішення на засіданні 30 листопада ухвалила Харківська обласна виборча комісія.

Члени облвиборчкому обирали між 4 та 11 грудня. Першу дату пропонувала заступниця голови Маргарита Недашковська. Пояснювала: до кінця року облрада має встигнути зібратися двічі.

Маргарита Недашковська, заступниця голови Харківської обласної ТВК
Коли зібрали всі партії, була озвучена позиція саме 4 грудня. Був представник апарату Харківської обласної ради. Представник апарату сказав, що 4 грудня – це оптимальна дата.

Однак більшість членів облвиборчкому цю ідею не підтримали.

Валерія Копоруліна, голова Харківської обласної ТВК
Я сьогодні з представниками апарату спілкувалася і вони сказали, що на 4 не потрібно, бо вони не встигнуть підготуватися. Це було їхнє побажання. 4 – не підходить ця дата.

Речник облради Володимир Дягілев каже: провести сесію могли як 4, так і 11 грудня.

Володимир Дягілев, начальник відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ Харківської облради
Еще неделю назад говорили, что сессия могла быть 4. У меня нет такой информации, что аппарат говорил, что он не готов на 4 число.

Політологиня Юлія Біденко зазначає: у новому Виборчому кодексі не вказані терміни проведення першої сесії нового скликання. Тож усе залежало від ТВК.

Юлія Біденко, кандидатка політологічних наук
Тому обласна виборча комісія вирішила, що спочатку потрібно зареєструвати всіх депутатів, а це процес, який передбачає 20 днів.

Біденко додає: жодна політсила не отримала монобільшості.

Юлія Біденко, кандидатка політологічних наук
Поки що більшість політичних сил, що увійшли до обласної ради, не дуже вигідно входити в постійні альянси, через те, що виборці ще активізовані. Політологи, журналісти активізовані. Тому будуть деякі сприймати певні альянси чи коаліції, як певну зраду інтересів їхніх виборців. Якщо виходити з математики, то дуже вирогідним виглядає об’єднання “Слуги народу” саме з переможцями виборів, зокрема в нашому випадку “Блок Кернеса”.

Під час першої сесії депутати прийматимуть присягу, отримуватимуть іменні посвідчення та обиратимуть керівний склад постійних комісій. Та найголовніше – голосуватимуть за нового голову обласної ради.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Вікторія Яковенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.